Találtam egy hatalmas méretű kihasználatlan kertész szoknyát világos vászonból. Anyu meg talált egy hímzést a szekrényben, ami valószínűleg még a nagymamám hagyatéka. Anyu egyből tudta, neki ebből táska kell! Így nem volt mit tenni, táskát kellett alkotni.
Most nem kezdek el megint nyafogni, hogy használt ruhából táskát varrni mennyi plusz munkába kerül. Inkább megmutatom. 🙂
Íme az óriási méretű kertész szoknya, helyes kis gombokkal és elülső zsebbel.
Először rápróbáltam a hímzést a zsebes elülső részre, hogy lássam hogyan mutat. Itt felmértem a leendő tulajdonos igényeit a táska méretére és alakjára vonatkozóan. Miután begyűjtöttem az instrukciókat, lemértem keresztbe-hosszába, meg mindenhogyan. A krétarajzok jelzésnek kerültek oda, mert saccolgattam hol lesz az eleje vége, és milyen széles lesz az alja a táskának. Tudom tudom, színére nem rajzolgatunk. 🙂
Rengeteget bontottam. Ki kellett bontani a kertész szoknya eredeti pántjainak végét, hogy össze tudjam majd őket varrni, az lett az egyik pántja a táskának. A másik pántot a ruha anyagából szabtam ki és megvarrtam.
A gomblyuknál is kellett bontani, mert sajnos a másik pántnak pont ide kellett kerülnie, hogy szimmetrikusak legyenek.
Kibontottam a két oldalát is a ruhának, hogy könnyebben lehessen vele dolgozni.
Aztán kiszabtam. Megtartottam a felső részt, az adta meg a táska formáját, és így a külső zsebet is tudtam hasznosítani.
A fellelhető cipzárok közül kiválasztottam egy megfelelőnek ígérkezőt.
Folyt.köv. 🙂